КЕРЕМЕТ СӘЙКЕСТІК

2023-05-31 | Жаңалықтар

Әрбір кәсіптік істің өзіндік ерекшелігі бар және Шәкәрім университетінің ветеринария және агроменеджмент факультеті  ауыл шаруашылығы және биоресурстар кафедрасы 6В08301- "Орман ресурстары және орман шаруашылығы" білім беру бағдарламасы ЛД-021 және ЛД-022 тобтарының білім алушылары өте бақытты. Өйткені, жыл сайын "Семей орманы "МОТР" РММ жағдайында ағаш өсірушілердің кәсіби тәжірибесі практиканттардың қатысуымен түрлі іс-шаралар өткізумен ерекшеленеді. Бұл жыл да ерекшелік емес. Ағымдағы өндірістік практика 2023 жылғы 31 мамырда ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігі ОШжЖД комитетінің "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" РМҚК мамандарының "Семей орманы" орман резерватында алдағы ауқымды жұмыстар алдында практикалық сабақтар өткізуімен тұспа-тұс келді. Оқытуға филиалдар мен орманшылықтардың басшылық құрамы, инженерлер, орман шеберлері және орман күзетінің мемлекеттік инспекторлары қатысты. Өткізілген іс-шаралардың қорытындысы бойынша Семей өңірінде орман шаруашылығын жүргізудің тиімділігін арттыру және орман қорын ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету үшін іс-шаралар жүйесі көрсетілетін жаңа орман орналастыру жобасы әзірленетін болады. Жобаланатын құжат алдағы он жылға арналған "Семей орманы" мемлекеттік қорының аумағында орман өсірушілер мен орман мониторингінің жұмысын жүйелейтін негізгі ұйымдастырушылық-шаруашылық құжат болып табылады.

"Семей орманы "МОТР" РММ басшылығына және барлық мамандарына еліміздің болашақ орман шаруашылығы мамандарына тығыз ынтымақтастық пен практикалық, кәсіби өсуге мүмкіндік бергені үшін зор алғысымды білдіргім келеді.

Бұл білім алушылар орман орналастыру жобасын, Семей өңірінде орман шаруашылығын жүргізудің тиімділігін арттыру және алдағы онжылдықта орман қорын ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жүйелерін әзірлеу бойынша нақты кәсіби құзыреттерге ие болған тарихи сәттердің бірі деп санаймын. Тәжірибе жетекшісі, менеджер ББ 6В08303 - "Орман ресурстары және аңшылықтану" Джаманова Г. И.