Жасыл желекті зиянкестерге қарсы өңдеу

2023-06-16 | Жаңалықтар

3 курс білім алушылары, Қабдыкәрімова Дидар, Мәделі Аяулым, Мұқантаев Ертай, ЛД-021 тобы, және Поспелова Вероника ЛД-022 тобы, "Орман ресурстары және орман шаруашылығы" ББ, аграрлық факультет, ауыл шаруашылығы және биоресурстар кафедрасы, білім беру бағдарламасының менеджері Гүлнара Илюсюзовна Джамановамен бірлесіп, биологиялық әдістерге бейімділікпен жасыл екпелер объектілерін өңдеу мақсатында зиянкестерге қарсы және қаланың экологиялық жағдайын жақсарту, корпус аумағында профилактикалық емдеу жүргізілді. Бұл ағаштардың тұрақты күйін сақтау және олардың әртүрлі зиянды организмдерге төзімділігін арттыру үшін маңызды. Емдеу зиянкестер мен аурулардың биологиясының ерекшеліктеріне байланысты жапырақ жейтін, соратын зиянкестер мен саңырауқұлақ ауруларының қоздырғыштарына қарсы жүргізіледі. Препараттар жапырақты жейтін және соратын жәндіктердің санын сенімді бақылауды қамтамасыз етеді. Олар ұзақ мерзімді қорғаныс әсеріне және жоғары селективтілікке ие, қоршаған ортада қауіпсіз. Бұл ретте болашақ мамандардың практикалық дағдыларды игеруге және елді мекендерді көгалдандыру және абаттандыру саласында кәсіби құзыреттерді алуға қосымша мүмкіндіктері бар. Зерттеу материалдары ғылыми мақалаларға үздіксіз ауысады. Жасыл екпелердегі саңырауқұлақ аурулары қоздырғыштарының кешеніне қарсы іс-шаралар аурудың алғашқы белгілерінің пайда болуына қарай қоздырғыштың даму морфологиясына байланысты жүргізіледі. Сондай-ақ фитосанитариялық мониторинг және зиянды организмдердің дамуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі іс-шаралар жүргізіледі. Білім алушылардың сүйікті ісімен айналысуға деген желыласы бар, бұл біздің университеттің профессорлық-оқытушылық құрамының үлесі маңызды және қажет екенін білдіреді.